Categories:

Musluktan Sıcak Su Gelmiyor! Ne yapabilirim?
Musluktan Sıcak Su Gelmiyor! sorununa çözüm bulmak için öncelikle problemın doğru tespit edilmesi şarttır Sıcak su musluğundan hiç su akmıyor mu ? Yoksa, sıcak su musluğundan sıcak su yerine soğuk su mu akıyor ?

SICAK SU MUSLUĞUNDAN HİÇ SU AKMIYOR
Kombinizin yada şofbeninizin altında bulunmakta olan su giriş vanası kapalı olabilir. Kontrol edin kapalı ise açın.
Su akmayan musluk lavabo musluğu ise lavabonun altındaki ara musluk kapalı olabilir. Kontrol edin Kapalı ise açın.
Su akmayan musluk lavabo musluğu ise lavabonun altındaki ara musluk filtresi aşırı kireçlenmiş veya tıkanmış olabilir. Ara musluk filtresini kontrol edin ve temizleyin.
Şofben yada kombiniz balkon gibi dış mekandaysa ve sıcaklıklar 0 derecenin altına düştüyse, cihazın altındaki borular veya hortumlar donmuş olabilir. Sıcak su ile donan boruların buzunu çözmeyi deneyeniz.

SICAK SU MUSLUĞUNDAN, SOĞUK SU AKIYOR NE YAPMALIYIM ?
Kombinizin yada şofbeniniz kapalı yada arızalanmış olabilir, kontrol ediniz. Eğer arızalanmış ise ekranında yada kullanım panelinde arıza durumunu bildiren hata kodu verir veya ikaz lambası yanar. Arızalanmış ise arıza durumuna göre yapabileceklerinizi kontrol edin.
Kombi Arıza Kodları ve Çözümleri
Şofben Arıza Kodları ve Çözümleri

Eğer kombi yada şofbeniniz arıza kodu vermiyor ise musluğun ucunda bulunan filtreyi temizleyiniz. Musluktan az su akması durumunda kombi yada şofben musluğu açtığınızı algılamayabilir.
Eğer kış ayı ve havalar aşırı soğuk ise cihaz suyu ısıtmakta zorlanıyor ve musluktan ılık su akıyor olabilir. Musluğu kısarak kullanınız.
Musluğun filtresi temiz ve su az akmıyor, kombi/şofben arıza kodu vermiyor ise yinede kombi/şofben de arıza durumu söz konusudur. Arızanın net teşhis ve çözümü için bizi arayabilir veya WhatsApp hattımızdan servis isteyebilirsiniz …

Comments are closed

Hemen Arayın