Categories:

Dairede ısı kaybı olduğunda; Oturduğunuz binada izolasyon yok ise, ya da izolasyon olmasına rağmen iyi bir yalıtım yapılmadıysa, evde kullanılmayan odaların petek vanası kapalı ve kapıları açık ise, daire içinde bir yerden soğuk hava giriyor ise bu sebeple kombi devreye giriyor olabilir.

Eski döküm petekler kullanıyorsanız; Petekleri ısıtmak bu durumda kombi açısından güç olacaktır. Kombi eski döküm petekleri ısıtmakta zorlanacağı için devreye girip çalışabilir. Bu durumla karşılaştığınızda yeni bir tesisat döşeme işlemi gerekebilir.

Kalorifer filtresi tıkalıysa ;Kombinin alt tarafında kalorifer dönüş borusu içerisinde filtre vardır. Eğer filtre tıkalı ise peteklere yeterli oranda ısı gidemez. Bunun sonucunda daire beklenen bir şekilde ısıtmadığın dan dolayı kombi çalışabilmektedir. Bu gibi arıza ile karşılaştığınızda kalorifer filtresi temizlenmelidir.

Devir daim pompası devir düşürdüğünde;Kombide devir daim yapmakta olan pompa devir düşürme durumlarında olduğu zaman kombi devreye girmektedir. Bu durum ile karşılaştığınız takdirde pompa onarımı yapılır ya da değişimi ile arıza giderilir.

Sensörlerinde arıza olduğunda; Kombide birçok ısı sensörü bulunmaktadır. Bunlardan biri arızalandığı zaman kombi ısı algılamada güçlük çekeceği için sürekli çalışabilmektedir. Sensörlerin arızalandığı takdirde parça değişimi yapılır ve arıza giderilir.

Anakart potansı arızalandığında; Bu durumdan dolayı da kombi sıklıkla çalışabilmektedir. Kart potansın da arıza tespiti yapıldığı takdirde uzman ekip gereken müdahaleyi yapacaktır

Tags:

Comments are closed

Hemen Arayın